راهنمای سامانه آموزشیار

راهنمای سامانه آموزشیار

بسمه تعالی

به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند از این پس کلیه امور آموزشی دانشجویان (کلیه ورودی ها) در سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی (آموزشیار) انجام خواهد شد. این سامانه با هدف یکسان سازی سامانه های متنوع واحد های دانشگاه آزاد و به منظور یکپارچه سازی و تسهیل امور جاری در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شده است.  

برای آشنایی شما با این سامانه و استفاده از امکانات آن موارد زیر را به اطلاع می رساند :

۱- آدرس سامانه edu.iau.ac.ir می باشد. در گوگل با جستجوی کلمه آموزشیار به راحتی می تواند لینک ورود به سامانه را بدست آورید.

۲- نام کاربری و کلمه عبور:

  • دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۹ :

نام کاربری : برای دانشجویان ورودی ۱۳۹۹ نام کاربری شماره دانشجویی ۱۴ رقمی است که در هنگام ثبت نام به آنها اختصاص داده شده است. مثال شماره دانشجویی ۳۹۹۴۱۹۲۱۴۰۸۰۵۶

کلمه عبور: در اولین ورود به سامانه آموزشیار لازم است شماره تلفن همراه شما تایید و فرایند دریافت کد اعتبارسنجی و صحت سنجی شماره تلفن همراه انجام شود و بعد از آن رمز ورود را خودتان تعیین می کنید. در دفعات بعدی برای ورود باید از رمز تعیین شده استفاده کنید. رمز باید حداقل ۵ کاراکتر و ترکیبی از حروف انگلیسی و اعداد باشد.لازم به ذکر است نام کاربری ثابت و همان شماره دانشجویی می باشد.

  • دانشجویان ورودی قبل از ۱۳۹۹

نام کاربری : عدد ۴۱۹ را به ابتدای شماره شناسایی خود اضافه کنید. شماره ۱۲ رقمی حاصل (که با ۴۱۹ شروع می شود) شماره دانشجویی شما در آموزشیار و همچنین نام کاربری ورود به سامانه خواهد بود. مثال: شماره دانشجویی قدیم ۹۸۱۰۴۴۰۲۲- شماره دانشجویی جدید ۴۱۹۹۸۱۰۴۴۰۲۲

کلمه عبور : در اولین ورود به سامانه آموزشیار لازم است شماره تلفن همراه شما تایید و فرایند دریافت کد اعتبارسنجی و صحت سنجی شماره تلفن همراه انجام شود و بعد از آن رمز ورود را خودتان تعیین می کنید. در دفعات بعدی برای ورود باید از رمز تعیین شده استفاده کنید. رمز باید حداقل ۵ کاراکتر و ترکیبی از حروف انگلیسی و اعداد باشد. لازم به ذکر است نام کاربری ثابت و همان شماره دانشجویی می باشد.

  • توجه کنید: نام کاربری ثابت و همان شماره دانشجویی می باشد و در هنگام وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور، حتما صفحه کلید کامپیوتر یا تلفن همراه انگلیسی باشد.

۳-دانشجویان پس از وارد شدن به سامانه دانشجویی می توانند به منوهای زیر دسترسی داشته باشند که هرکدام دارای زیرمنوهایی و با نوع عملکرد مختلف که شامل:

الف) انتخاب واحد ، حذف و اضافه ، مشاهده انتخاب واحد ، چاپ انتخاب واحد ، مشاهده برنامه هفتگی و ..

ب) مشاهده آخرین وضعیت ثبت نام (ترم جاری)

ج) مدیریت مالی نیمسال های تحصیلی ، پرداخت شهریه ، درخواست وام و..

د) مشاهده نمرات ، اعتراض نمرات ، ارزشیابی اساتید، کارت ورود به جلسه

ه) تغییر رمز عبور و تغییر نیمسال 

تذکر مهم: در زمان ورود به سامانه دانشجویی آموزشیار در صورت بدهی شهریه یا اقساط معوق وام صندوق رفاه دانشجویی اگر بدهی شما به صورت خودکار به تسهیلات صندوق رفاه تبدیل شده باشد (منظور صندوق رفاه داخلی در سامانه آموزشیار می باشد) فقط امکان پرداخت بدهی شهریه در منوی “ثبت نام دروس دانشجو” قسمت ” مدیریت مالی” یا اقساط آن در منوی “صندوق رفاه دانشجویی” قسمت “پیگیری تسهیلات” وجود دارد و سایر منوها مثل ارزشیابی اساتید، کارت ورود به جلسه امتحانات و… غیرفعال خواهد بود و پس از پرداخت بدهی (تراز مالی : تسویه) یا اقساط معوق، و خارج شدن از سامانه و سپس ورود مجدد پس از گذشت چند ساعت، منوها فعال و امکان ارزشیابی اساتید و پس از آن مشاهده و چاپ کارت امتحان فعال خواهد شد.

 

 

نکته مهم: با توجه به انتقال اطلاعات از سامانه قبل به این سامانه (آموزشیار) ممکن است برخی از سوابق تحصیلی (دروس، نمرات، معدل و غیره …) شما به طور کامل منتقل نشده باشد و یا دارای مغایرت باشد. در این خصوص منتظر باشید تا نحوه اعلام آن به دانشگاه اطلاع رسانی شود و بر اساس آن اقدام کنید.

فیلم های آموزشی :

۱- فیلم آموزشی ورود به سامانه آموزشیار

۲- فیلم آموزشی ارزشیابی اساتید و دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات

۳- فیلم آموزشی نحوه پرداخت اقساط شهریه صندوق رفاه دانشجویی (داخلی آموزشیار)

۴- راهنمای تصویری ورود به سامانه آموزشیار و استفاده از امکانات آن- ویژه دانشجویان

۵- راهنمای تصویری نحوه صحت سنجی شماره تلفن همراه برای اولین ورود به آموزشیار

 ۶- سوال های متداول در آموزشیار

 تلفن های تماس با بخش پشتیبانی فناوری اطلاعات ویژه سامانه آموزشیار

ردیف شماره تماس توضیحات
۱ ۰۹۱۷۱۷۶۰۱۵۸-۰۷۷۳۳۵۵۵۰۵۵ -۰۷۷۳۳۵۵۹۸۸۷-۰۷۷۳۳۵۶۴۵۱۸ شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷ الی ۱۴:۳۰
۲ ۰۹۱۷۱۷۶۰۱۵۸-۰۷۷۳۳۵۵۵۰۵۵ -۰۷۷۳۳۵۵۹۸۸۷-۰۷۷۳۳۵۶۴۵۱۸ شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷ الی ۱۴:۳۰
۳ ۰۹۱۷۱۷۶۰۱۵۸-۰۷۷۳۳۵۵۵۰۵۵ -۰۷۷۳۳۵۵۹۸۸۷-۰۷۷۳۳۵۶۴۵۱۸ شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷ الی ۱۴:۳۰
۴ ۰۹۱۷۱۷۶۰۱۵۸-۰۷۷۳۳۵۵۵۰۵۵ -۰۷۷۳۳۵۵۹۸۸۷-۰۷۷۳۳۵۶۴۵۱۸ شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷ الی ۱۴:۳۰
۵ ۰۷۷۳۳۵۵۶۰۳۸ -۰۹۱۷۱۷۵۰۸۵۶ مشکلات مربوط به شهریه – شنبه تا چهارشنبه ۷تا ۱۴:۳۰

 

 تلفن تماس با بخش پشتیبانی امور شهریه ویژه سامانه آموزشیار

ردیف شماره تماس توضیحات
۱ ۰۹۱۷۱۷۵۰۸۵۶-۰۷۷۳۳۵۵۶۰۳۸  شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷الی ۱۴:۳۰