کارگاه آموزشی روش تدریس برای والدین پایه اول و دوم دبستان دخترانه ۲ بوشهر برگزار شد.

  • تاریخ انتشار : 2021/01/26
  • تعداد بازدید : 1,680 بازدید
  • نظرات : بدون دیدگاه

کارگاه آموزشی روش تدریس برای والدین پایه اول و دوم دبستان دخترانه ۲ بوشهر برگزار شد.

به منظور شناسایی مشکلات و موانع موجود در فرایند یاددهی و یادگیری دانش آموزان و اهمیت تدریس به روش آنلاین و تشریک مساعی خانواده ها با آموزگاران برای رفع آن و تقویت فرایند ارتباطی خانه و مدرسه و همچنین بهبود فعالیت های یادگیری دانش آموزان و ایجاد همسویی در روش آموزشی دانش آموزان، کارگاه آموزشی روش تدریس برای والدین  توسط آموزگاران پایه اول و دوم دبستان دخترانه ۲ سما بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سما بوشهر ؛ در ابتدا آیه صبوح آموزگار پایه اول در این کارگاه ، درباره نقش والدین در تدریس والدین که اخیرا به دلیل شیوع ویروس کرونا به جای حضور دانش‌آموزان در مدرسه جایگزین شده است، گفت: والدین دانش‌آموزان به ویژه افرادی که فرزندان‌شان دوره ابتدایی هستند، نقش مهمی در آموزش‌های از راه دور دارند. دانش‌آموزان در دوره ابتدایی نباید احساس رها شدگی کنند و این موضوع به لحاظ تربیتی توصیه نمی‌شود.

او ادامه داد: از خانواده‌ها می‌خواهیم برای روحیه دادن به دانش‌آموزان و ایجاد حس مسئولیت پذیری و تداوم نظم و انضباط در پیش بردن برنامه‌های درسی در کنار بچه‌ها باشند و در کنار فرزندان‌شان برنامه‌های مکمل  آموزش را دنبال کنند تا نتیجه مثبت را به دست بیاورند.

در ادامه جلسه شیرین حسینی آموزگار پایه دوم نیز  با تاکید بر اینکه مسیر آموزش را متوقف نمی‌کنیم و این خواسته به شما  محقق خواهد شد، بیان کرد: چراکه آموزگاران ما تلاش کردند با توجه به فرصت‌ها، آموزش‌های خوبی را برای دانش‌آموزان فراهم کنند و البته نقش خانواده‌ها در این میان نباید نادیده گرفته شود، آنها می‌توانند نقش مهمی در یادگیری دانش آموزان داشته باشند.

او افزود: یکی از نکاتی که باید از سوی والدین در آموزش مجازی رعایت شود، آرام نگه داشتن فضای خانه در زمانی است که دانش آموزان در کلاس آنلاین شرکت می کند . همچنین کودکان پایه‌های اول، دوم حتما نیازمند این هستند که والدین‌شان کنار آنها باشند. والدین می‌توانند پس از اینکه برنامه درسی تمام شد از فرزندان خود درباره دروس سوال کنند و نظارت داشته باشند تا تکالیف‌شان را انجام دهند.

وی در پایان تأکید کرد: در صورت بروز مشکل و درخواست کمک می‌توانند با مدرسه ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را مطرح کنند.