رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر: کیفی‌سازی رضایت و رقابت سالم ایجاد می‌کند/ جامعه نیازمند انجام و استمرار کارهای جدید

  • تاریخ انتشار : 2021/09/15
  • تعداد بازدید : 704 بازدید
  • نظرات : بدون دیدگاه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر افزایش سطح کیفی مدارس سما و جدیت در برنامه‌های توسعه‌ای آموزشی، پژوهشی، مالی و فرهنگی عنوان کرد: کیفی‌سازی رضایت و رقابت سالم ایجاد می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سما بوشهر ، اسماعیل عبداللهی در جلسه تکریم و معارفه معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی(سما) دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دنیا و جهان هستی گذراست و بالطبع تمام منصب‌ها و مقام‌های آن نیز گذری هستند، گفت: انسان اندیشمند هرگز به امور ظاهری و گذری دل نمی‌بندد و زمان، عمر، فرصت و توان خود را در مسیری قرار می‌دهد که حقیقت وجودی آفرینش انسان است و موجب تعالی، شکوفایی و عاقبت به‌خیری می‌شود.

 

معرفی سرپرست معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با قدردانی از تلاش‌های انجام شده در سنوات اخیر گفت: آقای کریمی معاون قبلی از قدیمی‌ترین همکاران و خدمتگزاری صدیق و پرتلاش بود که متأسفانه به علت بیماری و توصیه پزشکان به استراحت از ادامه راه بازماندند و بالاجبار و برای حفظ منافع دانشگاه فرد دیگری که او نیز پیشینه کاری مناسب و از نیروی جوانی برخوردار است، جایگزین وی شد.

وی با تأکید بر اینکه سابقه کاری کریمی برجسته است، ادامه داد: وی عمر و جوانی خود را در راه شکوفایی و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر قرار داد و همواره در هر سطح، شرایط و منصبی که بود از هیچ تلاشی فروگذار نکرد، بی‌شک میان افراد ارزشی و غیرارزشی تفاوت وجود دارد، فرد ارزش‌مدار هر فرصتی را برای خود فرصت خدمت قرار می‌دهد؛ اما دیگر افراد به دنبال منافع شخصی و فردی خود هستند.

دبیر هیئت‌ امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه خوشبختانه در چند سال اخیر مجموعه معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی(سما) این دانشگاه رشد مناسبی داشته است، یادآور شد: مجموعه سما از لحاظ توسعه کمی و کیفی و پذیرش دانش‌آموز و مدارس جدید از گسترش خوبی برخوردار شده است.

اسماعیلی با بیان اینکه دانش‌آموزان سرمایه‌های پایه و انسانی هستند که باید توجه ویژه به آنان شود، توضیح داد: برای رسیدن به درجات عالی و برندسازی می‌توان از ظرفیت انسانی و تجهیزاتی دانشگاه نیز در تعمیق این مجموعه بهره گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه خوشبختانه در تمام واحدها و مراکز دانشگاهی استان، مدیریت امور هم‌افزایانه و توأم با همیاری بوده است، اظهار کرد: یکی از موارد بسیار مهم در شرایط کنونی، توازن میان درآمد و هزینه‌هاست که تاکنون به نحو مطلوبی در واحدها و مراکز استان به ویژه معاونت سما انجام شده است و با برنامه‌ریزی بلند مدت و آینده‌نگرایانه باید ادامه داشته باشد.

دبیر هیئت‌ امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با توصیه به تمام مدیران استانی گفت: یکی از خواسته‌های دانشگاه از مدیران و به‌ویژه مدیر جدید معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی(سما)، ارتقای ساختاری و عملیاتی مجموعه است که استفاده حداکثری از ظرفیت‌های درونی و بیرونی در این امر راهگشاست.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر افزایش سطح کیفی مدارس و جدیت در برنامه‌های توسعه‌ای آموزشی، پژوهشی، مالی و فرهنگی عنوان کرد: کیفی‌سازی در تمام عرصه‌ها لازم و ضروری است؛ چراکه این کار رضایت و رقابت سالم ایجاد می‌کند.

عبداللهی با تأکید بر اینکه مهارت‌افزایی و کارآفرینی بحث جدی جامعه و مأموریت اجتماعی دانشگاه است، تشریح کرد: انجام دوره‌های کارآفرینی در کنار مسائل آموزشی در مدارس و دانشکده‌ها جذابیت ایجاد می‌کند.

وی با ذکر اینکه جامعه نیازمند به انجام و استمرار کارهای جدید است، اظهار کرد: تکرار و تأکید در هر امری به فرهنگ تبدیل مو در نتیجه تربیت حاصل می‌شود. تربیت یعنی مدیریت زمان و سوق دادن افراد به سمت کارهای مورد نیاز تا از پرداختن به امور غیر ضرور جلوگیری شده و نهایتاً استعدادها و ظرفیت‌ها شکوفا خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه پرورش جوانان باید متناسب با استعداد آنان باشد، متذکر شد: تربیت امر دستوری نیست؛ اما باید با ایجاد جذابیت جوانان را به انجام امور و بهره‌گیری از فرصت‌ها ترغیب کرد.

مسئولیت‌پذیری بار سنگین بر دوش انسان است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر هم در این مراسم با تأکید بر اینکه افراد در هر مسیری که گام می‌نهند باید به دنبال کسب رضایت الهی باشند، گفت: مسئولیت‌پذیری و مدیریت در این دنیا بار و هزینه سنگین بر دوش انسان است.

حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده ادامه داد: اگر فرد در انجام این مسئولیت در مسیر صحیح قرار گیرد می‌تواند به تعالی و توفیق دست یابد؛ اما اگر انسان اشتباه کند علاوه بر نابودی خود، دیگران را نیز به اضمحلال می‌رساند، پس باید با استعانت از درگاه خداوند همواره از قادر متعال خواست تا دچار کج‌روی‌ها، انحراف مسیر و برآوردن امیال شخصی نشویم.

رسول اسکندری نیز که در این جلسه به عنوان سرپرست معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی(سما) معرفی شد با قدردانی از اعتماد مجموعه دانشگاه به وی خلاصه‌ای از عملکرد خود در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر را ارائه داد و افزایش سهم دانشگاه از سبد دانش‌آموزی استان، برندسازی، افزایش کیفیت خدمات آموزشی و توسعه دانشکده‌های مهارتی را از مهم‌ترین اهداف خود معرفی کرد.