درخشش دانش‌آموز سمای بوشهر در مسابقات کشوری طرح قدس

  • تاریخ انتشار : 2021/11/08
  • تعداد بازدید : 606 بازدید
  • نظرات : بدون دیدگاه

دانش‌آموز متوسطه دخترانه سمای بوشهر در مسابقات کشوری قرآن در سما (طرح قدس) مقام نخست را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از بوشهر، نتایج سیزدهمین دوره مسابقات کشوری قرآن در سما (طرح قدس) در دو بخش شفاهی، کتبی و در رشته‌های قرائت به روش ترتیل، قرائت به روش تحقیق، حفظ قرآن کریم، مداحی و دعاخوانی، تدبر در آیات، نهج‌البلاغه و صحفیه‌سجادیه، انشای نماز و پژوهش(مقاله‌نویسی) اعلام شد.

برگزاری مسابقات طرح قدس در سمای استان بوشهر


بر اساس این خبر فاطمه اردبیلی دانش‌آموز متوسطه دخترانه سمای یک بوشهر در مسابقات کشوری قرآن در سما (طرح قدس) مقام نخست را کسب کرد.

در مرحله نخست داوطلبان مدارس و دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی۳۰ ساعت کلاس آموزشی را گذراندند و از میان آنان، علاقه‌مندان به مسابقات شفاهی و کتبی راه پیدا کردند. در این مرحله ۵ هزار و ۴۶۲ دانش‌آموز، هزار و ۷۱۶ دانشجو و هزار و ۲۶۵ کارمند شرکت کردند.

مرحله دوم این مسابقات در سطح واحد دانشگاهی و سپس در استان برگزار و نفرات برتر استانی به معاونت فرهنگی، هنری و تربیت بدنی سازمان سما معرفی شدند.

به گزارش آنا، سیزدهمین دوره مسابقات کشوری طرح قدس ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان و کارکنان با شرکت ۷۰۵ نفر شرکت‌کننده از ۲۶ تا ۲۸ مهر ۱۴۰۰ به میزبانی سمای مرند در رشته‌های شفاهی قرائت به روش ترتیل، تحقیق، حفظ، اذان و مداحی و در رشته‌های کتبی تفسیر، تدبر در آیات، صحیفه‌سجادیه، نهج‌البلاغه و پژوهش برگزار شد.

مسابقات شفاهی در دو بخش خواهران و برادران برگزار و به‌طور همزمان مسابقات کتبی در فضای مجازی برگزار شد که فاطمه اردبیلی در رشته تدبر در آیات در مقطع متوسطه یک مقام نخست کشوری را کسب کرد.