تقدیر از عوامل اجرایی همایش روز جهانی عاری از خشونت و افراط گرایی

  • تاریخ انتشار : 2021/01/30
  • تعداد بازدید : 1,548 بازدید
  • نظرات : بدون دیدگاه

تقدیر از عوامل اجرایی همایش روز جهانی عاری از خشونت و افراط گرایی

باقر کریمی دبیر شورای سیاسگذاری سما استان بوشهر از عوامل اجرایی همایش روز جهانی عاری از خشونت وافراط گرایی که در مجتمع آموزشی پسرانه سما بوشهر برگزار شده بود، تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی سما بوشهر، جلسه هم اندیشی تقدیر از عوامل اجرایی همایش روز جهانی عاری خشونت و افراط گرایی با حضور دبیر شورای سیاستگذاری سما استان بوشهر در مجتمع آموزشی پسرانه سما بوشهر برگزار شد.

باقر کریمی دبیر شورای سیاستگذاری سما استان بوشهر گفت: جهان بشری در هزاره سوم با وجود پیشرفت های علمی ، صنعتی ، اقتصادی و اجتماعی ، از ناهنجاری های زیادی رنج می برد که یکی از مهم ترین آنها ، پدیده شوم و فراگیر خشونت وافراط گرایی و تروریسم هست .این پدیده در سالهای اخیر بیشترین قربانیان خود  راز مردم مسلمان و بی گناه گرفته است.

وی ادامه داد: ظهور گروه های افراطی که خونریزی و جنگ طلبی خود را با پوشش از باورهای مذهبی پیگیری می کنند ، موجب ناامنی کشورها شده است . در کنار این ناامنی با نفوذ نظامی کشورهای غربی و تلاش آنها برای تغییر نقشه خاورمیانه نیز سبب افزایش فعالیت این گروه ها در منطقه شده است.

با قر کریمی خاطرنشان کرد:« جهان عاری از خشونت در شرایطی محقق خواهد شد که دولت ها با هم همکاری کنند و در سیاستگذاری ها هماهنگ باشند ، زمانی که دولت ها هماهنگ باشند جریان های افراطی در حاشیه قرار خواهند گرفت ، دولت های مقتدر اگر با همسایگان خود به سیاست های مشترک دست یابند ، میتوانند ریشه های خشونت را خشکانده و زمینه ساز کاهش افراط گرایی در منطقه جهان شوند.»

به گزارش روابط عمومی ، همایش جهانی عاری از خشونت وافراط گرایی ، ۲۷ آذرماه با حضور شاهین افشارپور ، نائب رئیس سازمان نظام روان شناسی استان بوشهر به صورت مجازی در سامانه یکپارچه نوین آنلاین دانش آموزی (سیناد) در مجتمع آموزشی پسرانه سما بوشهر برای دانش آموزان برگزار شد.

درپایان این مراسم از منیژه فراشبندی دبیر همایش و بقیه عوامل اجرایی تجلیل شد.


فیلم همایش روز جهانی عاری از خشونت و افراط گرایی