برگزاری اولین جلسه آموزشی با اولیاء پایه دوم دبستان دخترانه ۱ سما بوشهر

  • تاریخ انتشار : 2021/01/05
  • تعداد بازدید : 5,707 بازدید
  • نظرات : ۴دیدگاه

برگزاری اولین جلسه آموزشی با اولیاء پایه دوم دبستان دخترانه ۱ سما بوشهر

اولین جلسه آموزشی با اولیاء پایه دوم دبستان دخترانه۱ سما بوشهر بعداز ظهر امروز در سامانه یکپارچه نوین آنلاین دانش آموزی(سیناد) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سما ، در ابتدای جلسه سرکار خانم لیلا حیدری تنها آموزگار پایه دوم دبستان دخترانه ۱ ضمن خوشامدگویی نکاتی پیرامون مسائل آموزشی و کلاس های آنلاین برگزار شده در سامانه سیناد مطرح کردند.

لیلا حیدری تنها گفت: همانطور که مستحضرید کلاسها به صورت آنلاین در سامانه سیناد برگزار می شود و بقیه مفاهیم به صورت محتوای آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد : اولیای محترم همانطور که می دانید ، من و شما در گوشه پایین مثلثی هستیم و دانش آموز در رأس مثلث قراردارد و با ارتباط خوب و هماهنگ بودن من و شما ، می توانیم در کنار بچه ها باشیم ، به عنوان یک هدایتگر و اجازه دهیم دانش آموز در کلاس با آرامش حضور داشته باشند و مفاهیم به خوبی یاد بگیرند . همانطور که می دانید کلاس ها به صورت مجازی در سامانه سیناد برگزار می شود و بچه ها سر ساعت مقرر در کلاس و با آرامش  حضور داشته باشند و شب قبل شارژموبایل ، تبلت و لپ تاپ چک کنید و همچنین اینترنت منزل بررسی شود که مشکلی در این زمینه نداشته باشند و دانش آموزان در یک محیط آرام ، بدون سرو صدا که کاملا توجه به من داشته باشند و محیطی که بچه ها در آن هستند محیط ساده باشد که دانش آموز توجه کامل به کلاس داشته باشند.

وی افزود: یک برگه من طراحی کردم خدمت شما می فرستم و خواهش می کنم به صورت مختصر و مفید شرح حال و حال دانش آموز عزیزم بنویسیدو چون امسال کلاس حضوری نیست که دانش آموزان را آنالیز کنم و نقاط قوت و ضعف بچه ها را بررسی کنم ولی خواهش می کنم صادقانه در مورد دانش آموز عزیزم بنویسید که من کاملاً در جریان روحیه کامل دانش آموز عزیز قرار بگیرم.

آموزگار پایه دوم اظهار کرد:« ارسال تکالیف به این شکل هست ، ما یک سری تکالیف برای دانش آموزان ارسال می کنم که انجام دهند و تکالیف بیشتر به حالت مهارت محور هست که یک هدایتگر مثل شما در کنار دانش آموزان باشند. ما نمی خواهیم تکالیف شما انجام دهید ، ما می خواهیم تکالیف دانش آموزان انجام دهند و شما لطفا به عنوان راهنما و هدایتگر در کنارشون باشید که بتوانند تکالیف به خوبی انجام دند که من بتوانم تکالیف تصحیح کنم و به اولیاء ارسال کنم.»

لیلا حیدری تنها خاطرنشان کرد« ساعت خواب بچه ها جدی بگیرید ، با قوانین مدرسه همسو باشد و همانظور که می دانید کم خوابی دچار کم خونی می شود و دانش آموزان دچار بی حوصلگی و خستگی مفرط می شوند و حضورشان در کلاس کارآمد نمی باشد پس خواهش می کنم قوانین جدید در منزل پیاده کنید.»

وی ادامه داد : موضوع دیگر می خواستم خدمتتون عرض کنم ، دبستان دخترانه ۱ سما از تابستان ، با آموزش دانش آموزان در استفاده از سامانه سیناد به کمک حوزه فناوری معاونت سما و همچنین کمک مدیر محترم سرکار خانم مهین پورسینا که در رأس مجموعه قرار دارند به طور کامل در خدمت اولیاء و معلمین بودند و جای هیچ نگرانی وجود نداشت.

وی افزود: ما مدارسی در بوشهر سراغ داریم که سامانه برای برگزاری کلاس ندارند ولی من می دانم که شما ایمان کامل دارید به دبستان دخترانه سما ۱ بوشهر و من مثل بقیه همکاران تلاش خودم می کنم که بهترین نحو ممکن در اختیار دانش آموزان باشیم ، که علاوه بر نکات آموزشی ، دانش آموزان نکات تربیتی و اخلاقی هم بیاموزند ، ما دانش آموزانی می خواهیم برای نسل های آینده ، که نگران هیچ موضوعی نباشند ، اخلاق داشته باشند و فرد موثری برای جامعه باشند .

درپایان این جلسه آموزشی، اولیا پایه دوم ، نقطه نظرات و مشکلات خود پیرامون مسائل آموزشی مطرح کردند.