گروه کامپیوتر و فن آوری اطلاعات

گروه مهندسی کامپیوتر و فن آوری اطلاعات

گروه مهندسی کامپیوتر و فن آوری اطلاعات از جمله گروه های اصلی و پر سابقه مهندسی در دانشگاه شهید چمران اهواز است که از سال ۱۳۵۷ یعنی همزمان با تاسیس دانشکده مهندسی پایه گذاری شد .

گروه مهندسی حسابداری به عنوان یک مرجع آموزشی – پژوهشی فعال ، همواره سعی در ارتقاء سطح کیفی – تخصصی خود داشته و فارغ التحصیلان آن نقش پررنگی در بخش های مختلف صنعت کشور و بالاخص استان خوزستان ایفا نموده اند.

این گروه اکنون دارای ۱۶ عضو هیات علمی است و در مقاطع کارشناسی ( گرایش مهندسی کامپیوتر و فن آوری اطلاعات – کامپیوتر و فن آوری اطلاعات ) کارشناسی ارشد ( گرایش مهندسی سازه ، مهندسی خاک و پی ، مهندسی سازه های هیدرولیکی، مهندسی منابع آب و مهندسی راه و ترابری ) و دکتری ( گرایش مهندسی منابع آب ) خدمات آموزشی و تحقیقاتی ارائه می دهد.

این رشته که در مقطع کارشناسی ارائه می‌شود، قبلاً به مهندسی راه و ساختمان موسوم بوده و به منظور تربیت کارشناسانی با مهارت طراحی، محاسبه و اجرای پروژه‌های ساختمانی، صنعتی، راه‌سازی و تأسیسات آبی و نظارت بر حسن اجرای طرحهای کامپیوتر و فن آوری اطلاعات در زمینه‌های فوق به وجود آمده‌است. همچنین همکاری با مهندسان مشاور در زمینه‌های یاد شده از وظائف آنان می‌باشد.