تاریخچه و معرفی معاونت سما

مرکز آموزشی فرهنگی سما بوشهردر یک نگاه

 

آنچه امروز با نام سما بوشهر می شناسیم، و جایگاهی رفیع در میان مراکز آموزشی غیر دولتی و دولتی کشور پیدا کرده است ، قدمتی ۱۷ ساله دارد که در سال ۱۳۸۰ در شهر بوشهر با دو دوره تحصیلی و حدود ۶۰ دانش آموز دختر و در مقطع کاردانی در رشته های کامپیوتر و حسابداری ، با حدود ۴۰ دانشجو ، شروع به فعالیت نموده است . این مجموعه آموزشی با همت و تلاش جناب آقای دکتر امامی ، ریاست محترم وقت دانشگاه آزاد اسلامی ، معاونت عمرانی جناب آقای دکتر کریمی و با همکاری و همراهی اداره آموزش و پرورش، با برخورداری از مجرب ترین نیروی انسانی و تلاش و درایت مدیریت “کارآمد ” و “روز آمد ” ، ، امروز در فضایی به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع ، جمعیتی بالغ بر ۸۰۰ دانش آموز و ۹۵۰ دانشجو در رشته های معماری ، تربیت بدنی ، الکترونیک ، مکانیک خودرو ، برق صنعتی ، کامپیوتر  و حسابداری را از دوره پیش دبستان تا دوره کاردانی ، در خود جای داده که از جمیع جهات از جمله کیفیت آموزشی و استاندارد های فضا و تجهیزات و تسهیلات آموزشی ، در سطح استان ، کم نظیر است .

نظام آموزشی سما بر اصول ارتقای کیفیت آموزشی ، ارزش های دینی و ملی ، آینده نگری ، مهارت آموزی و توسعه جهانی ، استوار است . مهمترین ویژگی مجموعه آموزشی  فرهنگی سما ، بهره گیری از کارکنان باتجربه ، متعهد و متخصص در مدیریت بر فرایند آموزش و مهارت آموزی است . هدف ، دستیابی به آموزش و تربیت و مهارت آموزی ، فراگیری و استفاده از ارزش های معنوی است .

امروزه با همکاری و مدیریت جناب آقای دکتر اسماعیل عبدالهی، ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و با توجه به سیاست های کلی نظام آموزشی ، استفاده از ظرفیت های کم نظیر موجود در عالی شهر ، مد نظر قرار گرفته است . در سال جاری ، دو دبستان ابتدایی دخترانه  ، پیش دبستانی ، متوسطه دوم دخترانه و هنرستان پسرانه در محیطی بسیار زیبا در دل طبیعت و با استفاده از امکانات رفاهی ، تفریحی ، آموزشی ، ورزشی راه اندازی گردید . هدف ، تعامل بین طبیعت و مدرسه است در محیطی بسیار طبیعی که می تواند شادابی و نشاط را بین دانش آموزان، به ارمغان بیاورد .