بازدید علمی و پژوهشی دانشجویان معماری آموزشکده سما بوشهر از باقت قدیم روستای محمد عامری
دانشجویان رشته معماری آموزشکده سما بوشهر از باقت قدیم روستای محمد عامری بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی ، به مناسبت هفته پژوهش و به همت امور پژوهشی و گروه معماری آموزشکده سما بوشهر ، بازدید علمی و پژوهشی از بافت قدیم روستای محمد عامری ویژه دانشجویان پسر رشته معماری صورت گرفت.
مدیر پژوهش آموزشکده سما بوشهر گفت: هدف از برگزاری این بازدید ، آموزش مستقیم اصول برداشت روستا برای تهیه «طرح هادی روستایی» ویژه دانشجویان رشته معماری بود.
محبوبه احمدی خاطرنشان کرد:«دانشجویان در این بازدید به صورت اجرایی برداشت طرح هادی را تمرین کردند ، که ابتدا به تیم های دو نفره تقسیم شدند که هر تیم وظیفه برداشت یک قسمت از مطالعات طرح هادی را برعهده داشت .»
مدیر پژوهش آموزشکده سما بوشهر افزود: در ادامه این بازدید ، کاربری اراضی روستا ، فعالیت های روستایی ، مصالح مورد استفاده در بناهای روستا ، کفسازی معابر ، سازه های مورد استفاده در بناهای روستایی ، عرض معابر روستایی ،ترسیم کروکی از بناهای شاخص روستا ، عکاسی و مصاحبه با ساکنین روستا مورد بررسی و برداشت قرار گرفت.
احمدی اظهار کرد:« ارتباط مستقیم با روستا و طراحی روستایی از تجربه های مفید در این بازدید بود که با استقبال خوبی از سوی دانشجویان مواجه شد.»


چاپ صفحه


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *