امام جمعه استان بوشهر: دانشگاه‌ها باید به‌طور ویژه به مسئله کارآفرینی توجه داشته باشند

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه استان بوشهر گفت: از جمله مباحث پر اهمیت که دانشگاه‌ها و مجامع علمی باید به‌طور ویژه بدان توجه داشته باشند، مسئله کارآفرینی است.

به گزارش روابط عمومی، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری عصر امروز در دیدار با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: ما در سالیان گذشته در فضای علمی استان بوشهر شاهد حضور و درخشش تک‌ستاره‌ها بوده‌ایم، لیکن برای رسیدن به قله‌های دانش و پیشرفت واقعی نیاز به جریان انداختن یک فرهنگ عمومی درزمینهٔ علم و دانش داریم.

وی با بیان اینکه استان بوشهر به رغم داشتن استعدادهای فراوان در میان نوجوانان و جوانان خود تاکنون موفق به موفقیت درخورشان دست نیافته‌اند افزود: نبود زیرساخت‌ها، توجه نداشتن مسئولان به آماده‌سازی زیرساخت‌ها و اهمیت ندادن لازم به منابع انسانی و جوانان از جمله موانع پیشرفت واقعی علم و دانش در استان بوده است.

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه استان بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت‌ها و تحولات صنعتی بوشهر در سال‌های آینده و تبدیل این استان به قطب صنعتی کشور، توجه به مهارت‌آموزی و رشته‌های فنی و حرفه‌ای، محیط‌زیست، علوم هسته‌ای، پتروشیمی و داروسازی بیش از پیش احساس می‌شود.

صفایی تأکید کرد: از جمله مباحث پر اهمیت که دانشگاه‌ها و مجامع علمی باید به‌طور ویژه بدان توجه داشته باشند مسئله کارآفرینی است که از مدیران و کارکنان معاونت سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر خواستار توجه جدی به مباحث فرهنگی و ورزشی در مراکز سما هستیم و در مدارس سما توجه به کیفیت باید مقدم بر کمیت قرار گیرد.

اسماعیل عبداللهی دبیر هیئت‌امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نگاه ویژه‌ای به آموزش عالی و آموزش‌وپرورش دارد، و با شعار «هر دانش‌آموز یک مهارت» تأکید ویژه‌ای بر راه‌اندازی مدارس تخصصی در استان بوشهر داریم و رشته‌های تحصیلی بهیاری و طراحی دوخت در مقطع متوسطه را راه‌اندازی می‌کنیم.

باقر کریمی معاون دانشگاه و رئیس مرکز سما بوشهر نیز به معرفی مجموعه سما و دستاوردهای فرهنگی، پژوهشی و تربیت‌بدنی پرداخت.

چاپ صفحه


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *